Mahgoub Sons Group Sudan

Mahgoub Sons Group Sudan

Mahgoub Sons Grubu, 1925 yılında Sudan’da Wadi Halfa’da doğan Merghani Mahgoub tarafından kuruldu. Şu anda Hartum Üniversitesi olarak bilinen Gordon College’da eğitimini tamamladı ve Ziraat alanındaiyi bir derece ile mezun oldu. Mezun olduktan kısa süre sonra ilk işine Tarım Bakanlığı’nda başladı. 1955 yılında gerekli tecrübeyi kazandıktan sonra, “Mahgoub Sons Agricultural Co. Ltd” kurarak tek başına girişim yapmaya karar verdi. Şirket artık Merghani Mahgoub’un ikinci ve üçüncü kuşakları tarafından yönetilmektedir. Delta Şirketi,1955’te kuruluşundan bu yana aşırı büyüme ve başarıyı yaşadı ve bugün Sudan’da tarım alanda lider oldu.

Delta Gıda, Mahgoub Sons Grup’un sahip olduğu şirketlerden biridir ve Delta Gıda yakın zamanda helva üretmeye başlamıştır.
Plastmore, Delta Gıda için 500 gr, 1 kg ve 5 kg’lık helva ambalajları tedarik ediyor. Çok yakında diğer boyutlar da aralığa eklenecek. Mahgoub Sons Grubu Pazarlama Sorumlusu Mustafa Khalifa ile konuştuk ve kendisine Plastmore’u neden helva ambalaj tedarikçisi olarak seçtiklerini sorduk:

"Sudan'da ve bölgede helva pazarının büyük bir kısmını elde etmek için iddialıyız. İhracatımızı da genişlemeyi planlıyoruz. Deniz aşırı şirketlerimiz Etiyopya, Dubai, Londra ve Çin'de bulunmaktadır ve hepsi Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Afrika'yı kapsayan uluslararası pazara hitap etmektedir ve gruba uluslararası konumlama sağlamanın yanı sıra, varlığımızı daha da arttırmaktadır.Sonuç olarak, marka mesajımızı ve tüketicilerimize söz vermeyi daha iyi sağlayacak ambalaj malzemelerine ihtiyacımız vardı. Plastmore'da çok çeşitli helva ambalajları bulunmaktadır ve yeni ambalaj geliştirme için sağladıkları olanaklar bizim için çok önemlidir. Yakın gelecekte Plastmore ile işimizde önemli bir artış bekliyoruz." dedi.