Bakhresa

Bakhresa

Bakhresa Grubu, Doğu Afrika- Tanzanya’nın önde gelen Endüstri evlerinden biridir ve bölgenin önde gelen Aile sahipli iş gruplarından biri olarak ortaya çıkmıştır. Grubun çalışması Tanzanya, Zanzibar, Uganda, Kenya, Ruanda, Burundi, Malavi, Mozambik ve Güney Afrika’da yaygınlaştı.


Şemsiyesi altında ağırlıklı olarak; gıda ve içecek, ambalaj, lojistik, deniz yolcu taşımacılığı, petrol ve eğlence sektörlerinde yatırım yapılmış çeşitli firmalar bulunmaktadır.

AZAM markası grubuyla neredeyse eş anlamlı hale gelmiştir. Artık Tanzanya’da kalite, güvenilirlik ve ekonomikliğin simgesidir. Plastmore, Bakhresa Food Products Limited’e dondurma ambalajları tedarik etmektedir.

Bakhresa Food Product Ltd., bölgedeki yüz binlerce kişinin beğenisine sunulan üstün kaliteli, lezzetli ve besleyici “Azam” ve “Nova” marka dondurmalar üretir.

Son teknoloji ürünler, dünya liderlerinin mükemmel kalitedeki malzemeleri ve iyi eğitim görmüş insan gücü eşliğinde, hijyenik bir ortamda eşsiz lezzetli ve pürüzsüz kremsi dokulu süt ile yoğurt bazlı dondurma üretmek için kullanılır. Plastmore, cezbedici gelişmiş tasarımıyla, hem Azam hem de Nova marka kaliteli dondurma ürünleri için ana ambalaj malzeme Tedarikçisidir.

Plastmore, Bakhresa’yı stratejik açıdan önemli müşterilerinden biri olarak görüyor.
Bakhresa Gıda Ürünleri Genel Müdürü Sayın Shaikh Khurshid Ahmed’e, BFPL’in Plastmore’la olan ilişkisi hakkında soru yönelttik:

Bay Khurshid, lütfen Plastmore'un neden BFPL için stratejik bir ortak haline geldiğini bize açıklayın;

"Plastmore, ortadoğu ve Afrika'daki önde gelen IML gıda ambalaj tedarikçilerinden biridir. Plastmore ile 5 yıl önce çalışmaya başladık ve her yıl ilişkimiz daha da güçlendi. Kaliteli dondurma paketleri sağlamanın yanı sıra Plastmore, onlardan alacağımız paketler üzerinde sürekli gelişme sağlamaktadır. Bu bizim için önemlidir. Plastmore'dan gelecekte de aynı desteği beklemekteyiz."