Kasih Group

Kasih Group

Ürdün’de Helva, Kasih Gıda Fabrikaları Grubu ile 75 yıldan fazla bir zamandır ilişkilendirilmektedir. Yüzyılın 3 çeyreği için Kasih helva ve tahin, her zaman için yüksek kalite ve benzersiz lezzetleri ile tanınırlar.

Plastmore’un Kasih helva markasının ambalajıyla olan ilişkisi 2006 yılına kadar uzanıyor. O zamandan beri Kasih helvaları için, IML etiketli ve enjeksiyonla üretilmiş plastik ambalajlar tedarik etmekteyiz. Kasih, Plastmore’un düzenli ilk ihracat müşterileri arasında yeralmakta olup bu nedenle de Plastmore’un büyüme yolculuğunda özel bir yere sahiptir.

Büyüme planlarının ne olduğunu ve Plastmore’tan gelecekte neler bekleyebilecceklerini öğrenmek için Sayın Essam Kasih ve Bay Husam Kasih ile görüştük.

Soru 1– Plastmore ve Kasih Fabrikaları 8 yıldır çalışıyorlar. Plastmore, Kasih Fabrikalarına özel olarak 450 gr ambalajlama kalıbı üretti. Bunun dışında Plastmore, özellikle Kasih Fabrikaları- Suudi Arabistan’a yaptığı ihracatta kullanılmak üzere, yine sadece Kasih Fabrikaları’na özel olarak 500 gr’lık yeni bir kalıp daha üretti. Plastmore’la olan ilişkiniz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yanıt 1– Plastmore, markamızı pazar raflarında ön plana çıkartan ambalajlarda ve yüksek kaliteli helva  sunma sözümüzü çok iyi destekledi. Çalıştığımız 8 yıl boyunca, Plastmore’la birlikte ve bizlere ortak-yaratımlı  çalışma imkânı sağlamasıyla, 2 yeni model oluşturduk.

Plastmore 7 yıldır IML etiketleri ile enjeksiyon yapılan tek tedarikçimiz oldu, ancak geçen yıl (Suriye’deki olaylar nedeniyle) Ürdün’de bulunan ikinci bir tedarikçiyle de çalışmaya başlamamız gerekti.

Türkiye’den gelen ürünler artık kara taşımacılığı ile ulaşamıyor ve deniz taşımacılığı çok zaman alıyor. Bununla birlikte, Plastmore ile yakın ilişkimiz devam ediyor ve yakın gelecekte işimizi genişletmeyi umuyoruz.

Soru 2– Gelecekte büyüme planlarına değinirsek eğer, Plastmore’dan gelecekte neler bekliyorsunuz?

Cevap 2– Son zamanlarda ihracat pazarımızı, özellikle Suudi Arabistan’da genişlettik. Ürünlerimizi dünyanın 26 ülkesine ihraç etmekteyiz. Plastmore ile oluşturduğumuz paketlerden birisi, sadece ihracat ürünlerimiz için kullanılmaktadır. İhracat pazarımız büyüdükçe Plastmore’dan daha fazla yardım almayı isteyeceğiz ve son 8 yıldır olduğu gibi onlara ihtiyacımız olduğunda orada olacaklarına da güveniyoruz.