Cartu Universali

Cartu Universali

2013’te Gürcistan’daki dondurma kategorisinde % 43’lük bir pazar payına Cartu-Universali Ltd yönetiminde sahip olduğu gücün arkasındaki neden, Cartu-Universali’nin iki markasını – Campara (premium segment) ve Tolia (ana segment) piyasaya sunmasıydı.

Cartu-Universali Müdürü Bay George Chkonia ile gelecekteki planlarını ve bu yolculuklarında Plastmore’dan ne beklediklerini öğrenmek için bir görüşme yaptık.

 Soru 1- Plastmore ve Cartu-Universali, 2014 yılında faaliyete başlamış ve firmanın, Gürcistan dondurma pazarındaki büyük pazar payı sayesinde Cartu-Universali, Plastmore’un bir yıl içinde en büyük 10 ihracat müşterisinden biri haline gelmiştir. 2015 yılı için 1 lt ve 5 lt ‘lik aile boyu dondurmalara ilişkin planınız nedir?

Sadece pozisyonunuzu Gürcistan’ın 1 numaralı dondurması olarak tutmayı mı hedefliyorsunuz, yoksa ürünlerinizi ihraç etmeyi de planlıyor musunuz?

Cevap 1- Cartu-Universali, aile paketi segmentinde pozisyonunu korumayı ve güçlendirmeyi planlıyor. Amacımız, evdeki dondurma tüketimini yaygınlaştırmak ve aile boyu dondurma pazarını artırmaktır. Plastmore’un bize sağladığı ambalaj malzemelerinin kalitesini koruyarak, yolculuğumuza destek olmasını bekliyoruz.

Soru 2- Plastmore, son kullanıcılarınız için kaliteli ambalajlar sağlayarak markanızın değerine katkıda bulunmaya ve yararlı, her zaman ulaşılabilir personeliyle de daha iyi bir hizmet sunarak yolculuğunuzu kolaylaştıracaktır. Bildiğiniz gibi Cartu, Plastmore ile iki yeni proje üzerine çalışıyor. Biri 900 ml, diğeri 4.5 lt’lik dondurma paketleri içindir. Plastmore’un ortaklaşa- yaratım olanaklarını nasıl buluyorsunuz?

Cevap 2 –  Deneyimimize dayanarak söyleyebiliriz ki Plastmore, hızlı kararlar ve uygulama ile özelleştirilmiş ürün geliştirme konusunda en esnek şirketlerden biridir. Müşteri ihtiyaç ve gereksinimlerine bağlı kalmak şirket politikası, her projenin başarı gereğini basitleştirerek daha da iyi hale getirir.